Dzień Zdrowego Śniadania 2020

 „Śniadanie Daje Moc” - “Dzieciaki! Jedzcie zdrowo”

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i został zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro- Toques- organizację zrzeszającą szefów kuchni. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety. 

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
W związku z tym, że w br. 8 listopada to niedziela, dzieci z PP „Ognik”, oddziału przedszkolnego oraz uczniowie kl. I-III przygotowały śniadanie 6 listopada w swoich klasach, (co związane jest z przestrzeganiem zasad pracy w czasie COVID) . Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku . Uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania się  oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole i higieny spożywania posiłków.
Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Na stołach pojawiły się kolorowe kanapki, galaretki z owocami, warzywno –owocowe  pankejki, sałatki warzywne,  tosty. Przygotowanie śniadania było dla wszystkich  prawdziwym wyzwaniem. Dziecin zjadły ze smakiem przygotowane przez siebie śniadanie.

Opracowała: Małgorzata Szadkowska