Koncert pieśni patriotycznych i rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-patriotycznego

 

28 listopada dzieci, młodzież, rodzice i zaproszeni goście uczestniczyli w interaktywnym koncercie pieśni patriotycznych. Koncert prowadzili zaproszeni artyści z Agencji ViolART  Leszek Bolibok i Rafał Rompca. Po koncercie odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastyczno-patriotycznego na projekt przypinki pt.: „Historyczne ślady walki o niepodległość Polaków na Pomorzu”. Konkurs ogłoszono w październiku 2018 roku i zaproszono do udziału 14 szkół z powiatu kartuskiego. Na konkurs wpłynęło 115 prac. Celem konkursu było wykazanie się przez uczniów umiejętnościami plastycznymi i wiedzą historyczną.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce-Oliwia Koszałka- S.P. Jelonko

II miejsce- Zofia Turzyńska- Zespół Kształcenia i Wychowania w Szymbarku

II miejsce- Oliwia Stenka- S.P. Kolonia

III miejsce- Wiktoria Kostuch- S.P. Kolonia

III miejsce- Zuzanna Wydrowska- S.P. Mirachowo

Wyr.- Magdalena Kwidzinska- S.P. Kolonia

Wyr.-Agata Leszkowska- S.P. Somonino

Wyr.-Zofia Okroj- S.P.Kolonia

Wyr. Zuzanna Reiter- S.P. Jelonko

Wyr. Maciej Mejer- S.P. Kolonia

Dodatkowo nagrodzeni zostali: Mikołaj Kwidzinski, Adrian Grzeńkowski, Marta Miotk, Martyna Szwaba, Oliwia Węsierska, Marzena Szreder, Sandra Dampc.

Laureaci konkursu oraz goście uczestniczyli w poczęstunku przygotowanym przez rodziców uczniów SP w Koloni. Koncert połączony z wręczeniem nagród laureatom konkursu był ostatnim działaniem w ramach inicjatywy młodzieżowej „Młodzi patrioci a Niepodległa” organizowanym przez grupę  młodzieżową „Tropiciele historii” w ramach projektu „Zrób to – zwiększenie udziału młodzieży w tworzeniu polityk publicznych” współfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Dziękujemy fundatorom nagród: Powiatowi Kartuskiemu oraz Chorągwi Gdańskiej ZHP. Składamy serdeczne podziękowania Pani Annie Richert, Pani Ewie Mejer oraz Pani Dorocie Szwaba za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku.

Organizatorzy: Danuta Kobiela, Małgorzata Szadkowska