Wycieczka do Gdyni

W ramach organizacji czasu wolnego w czasie ferii zimowych uczniowie Szkoły Podstawowej w Koloni  13 lutego 2019 roku byli na wycieczce w Gdyni.
Pierwszym punktem programu był udział uczniów klas 0-IV w spektaklu pt. „Brzechwa dla dzieci”, który przybliżył najmłodszym twórczość Jana Brzechwy, wybitnego polskiego poety. Występ był bardzo piękny. Dzieci zachwyciła obrotowa scena, muzyka, dekoracje, pojawiające się znienacka nad widzami postacie z wierszy. Mogli też brać udział w występie na scenie i prezentować utwór pt. „Tydzień” oraz wspólnie z aktorami śpiewać piosenkę, której się nauczyli.
Po przedstawieniu w Teatrze Muzycznym uczniowie udali się na spacer Skwerem Kościuszki. Mogli  z nabrzeża podziwiać Bałtyk oraz cumujące tam statki: „Dar Pomorza” oraz okręt wojenny  „Błyskawicę”. Z bliska zobaczyli też mewy.
Nie mogło zabraknąć też wstępu do KFC. Tam przy pomocy nauczycieli musieli sobie poradzić z zamawianiem i płaceniem za jedzenie oraz zachowaniem się w takich miejscach. Większość uczniów po raz pierwszy musiała sobie poradzić bez rodziców. Zachwyt wzbudziły oczywiście ruchome schody.
Najedzeni, pełni wrażeń i w doskonałych humorach wrócili do domów. To była prawdziwa lekcja życia.