Trzecie miejsce naszej drużyny w Gminnych Mistrzostwach w Piłce Nożnej

Dnia 24 kwietnia 2017r. na boisku przy Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach odbyły się VII Gminne Mistrzostwa w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. Do zawodów zgłosiło się aż dziewięć drużyn, a mianowicie Szkoła Podstawowa nr 1, nr 2, nr 5 z Kartuz oraz szkoły z Mirachowa, Grzybna, Kiełpina, Dzierżążna, Brodnicy Górnej oraz Koloni. Mecze rozegrano w trzech grupach. Drużyna z naszej szkoły łatwo pokonała drużyny z SP nr 5 Kartuzy i SP Grzybno. W meczach finałowych bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa Nr 1 z Kartuz, która wywalczyła mistrzostwo Gminy Kartuzy i awansowała do eliminacji powiatowych. Nasza drużyna dzielnie walczyła i minimalnie przegrała ze szkołą z Kiełpina, zajmując trzecie miejsce w gminie. Na pochwałę zasługuje świetna postawa naszych zawodników– Nikodema Roszkowskiego i Radosława Cirockiego, który zdobyli najwięcej goli dla drużyny i zostali uznani najlepszymi zawodnikami turnieju otrzymując pamiątkowe statuetki. Cała drużyna została uhonorowana medalami oraz pucharem. Reprezentację naszej szkoły tworzyli następujący uczniowie: Radosław Cirocki, Dawid Kitowski, Nikodem Roszkowski, Jakub Sypion, Piotr Miotk oraz Jakub Szwaba. Gratulujemy sukcesu!