2 czerwca 2019 r. Święto rodziny - „Najkrótsza noc w najdłuższej wsi” w Koloni

Słoneczna pogoda oraz wspaniała atmosfera zabawy, i radości panowała podczas ”Święta Rodziny  - Najkrótsza noc w najdłuższej wsi”, która odbyła się  na boisku wielofunkcyjnym oraz na placu przy Szkole Podstawowej  w Koloni. O godz. 15.00 Pani Bożena Merchel,  Dyrektor Szkoły Podstawowej  w Koloni , dokonała uroczystego otwarcia  imprezy. Na imprezę licznie przybyli mieszkańcy Koloni i okolicznych miejscowości, zagościł u nas również Burmistrz Gminy Kartuzy Pan Mieczysław Grzegorz Gołuński, który wśród zgromadzonym wręczył losy podarunkowe. Podczas festynu nie zabrakło licznych atrakcji. Na początku były występy wokalno -  taneczne grupy przedszkolnej oraz kl.0-III z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca oraz wręczanie rodzicom przygotowanych pod opieką wychowawców upominków i laurek. Nim przebrzmiały echa gromkich braw dla młodych artystów, na placu pojawiła się  dmuchana zjeżdżalnia, która cieszyła się niezwykłym zainteresowaniem najmłodszych uczestników festynu. Nieco starsi gromadzili się przy stoisku naukowym grupy „EduFun – nauka i interaktywne zabawy”, gdzie obserwowali doświadczenia z ciekłym azotem, „lokomotywą parową” i inne. Atrakcją, którą dla dzieci przygotowali strażacy z OSP w Koloni była ”bojówka” w wykonaniu młodzieży.  Po tych wydarzeniach na boisku asfaltowym pojawiło się kilkanaście niekonwencjonalnych rowerów, a na boisku wielofunkcyjnym animatorki zabawami zręcznościowymi,  tańcami i grami zabawiały maluchy.

W międzyczasie dorośli, młodzież i całe rodziny korzystały z rekreacyjnej jazdy na rowerach – bicyklach, tandemach, rikszach itp., układały „Puzzle” i kodowały oraz czekały w kolejce na malowanie twarzy, uczestniczyły w loterii fantowej. Na zakończenie można było posłuchać występu kapeli „Czarne Koszule”, pośpiewać i potańczyć przy muzyce.

Uczestnicy imprezy mogli skosztować pysznej grochówki, ciast przygotowanych przez rodziców  oraz wypić kawę czy herbatę. Dzieci miały okazję posilić się popcornem. Bezpieczeństwo zapewnili nam strażacy z OSP w Koloni pod kierunkiem Pana Bronisława Bigus.

Impreza została zorganizowana dzięki dotacji Gminy Kartuzy, Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Koloni, Sołectwu Kolonia oraz Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Sołectwa Kolonia, pracownikom Szkoły Podstawowej w Koloni oraz wszystkim  przyjaciołom naszej wsi.

Organizatorzy składają serdeczne wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie, zorganizowanie oraz aktywną pomoc podczas imprezy oraz wszystkim, którzy z nami się bawili.