Zasady pracy szkół i placówek od 26 kwietnia

Zasady pracy szkół i placówek od 26 kwietnia br. – nauka hybrydowa dla najmłodszych uczniów z 11 województw

Małymi krokami wracamy do stacjonarnej pracy szkół i placówek. Na razie, od poniedziałku, 26 kwietnia w jedenastu województwach uczniowie z klas I-III będą mieli zajęcia hybrydowo, a ci z pozostałych klas będą się uczyć jak dotychczas – zdalnie. W pozostałych pięciu województwach organizacja pracy szkół pozostaje bez zmian. Nie wprowadzamy zmian również w funkcjonowaniu przedszkoli. W kształceniu zawodowym będzie możliwość realizacji zajęć praktycznych i praktyk zawodowych. To plan na kolejny tydzień, do 2 maja. Decyzje, jak będzie wyglądała nauka w szkołach w maju poznamy po koniec kwietnia.

 

Nauka hybrydowa klas I-III w 11 województwach

Od poniedziałku, 26 kwietnia lekcje w systemie hybrydowym w klasach I-III w szkołach podstawowych będą mieli uczniowie w 11 województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, podlaskim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim.

Uczniowie z pozostałych klas mają zajęcia na dotychczasowych zasadach.

Drodzy Rodzice / Opiekunowie

W Szkole Podstawowej w Koloni od dnia 26.04.2021 r. – 30.04.2021 r. nauka w klasach I-III będzie się odbywać w trybie hybrydowym. O zasadach nauki hybrydowej w danej klasie poinformują Państwa wychowawcy klas.

W szkole prowadzona będzie również opieka świetlicowa dla uczniów, którzy uczą się stacjonarnie, ( zgodnie z obowiązującymi zasadami przed PANDEMIĄ).

Zgodnie z Kalendarzem Roku Szkolnego 2020/2021 dzień 30.04.2021r. ( piątek, przed Świętem 1 Maja) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej w Koloni.

Dla uczniów klas I- III z Sianowskiej Huty zorganizowany jest dowóz do szkoły na zasadach zgodnie z harmonogramem przed Pandemią.

 

Z pozdrowieniami i życzeniami zdrowia Bożena Merchel dyrektor szkoły