Zakończenie projektu "Gdy liście opadają..."

…,a noc wydłuża cienie.

Zuchy i harcerze zakończyły realizowany od października projekt "Gdy liście opadają z drzew, a noc wydłuża cienie " Po listopadowych dniach zadumy nadszedł wieczór wróżb andrzejkowych. Przed magicznymi przepowiedniami odbyło się ważne dla każdego zucha i harcerza wydarzenie. W poczet Gromady i Drużyny zostały przyjęte druhenki i druhowie. Witamy w naszych szeregach.

Następnie wspólny poczęstunku i czas wróżb; lanie wosku, pływające marzenia, tajemnicze talerze i niezmiennie cieszące się powodzeniem wróżenie z wosku. Wieczór zakończył się wspólnymi tańcami i iskierką.

Ledwie przebrzmiały dźwięki tanecznej muzyki a gromada i drużyna spędzały nocką w Łebieńskiej Hucie z 22 DH zbliżając się do Świat Bożego Narodzenia. W zastępach przygotowywały wypieki, kartki świąteczne, przeprowadzały zabawy mikołajkowe i bitwę na kule. Wieczór zakończył się wspólnymi pląsami i tańcami. Następnego dnia po wytężonej pracy udały się na "Bieg Mikołajów" Dokąd tak spieszyli? Może dążą po Betlejemski Ogień? Podczas biegu chwila wytchnienia, lepienie bałwankowej rodziny. Na koniec pyszna zupa pomidorowa, iskierka i powrót do domów.

Do zobaczenia na świątecznym i harcerskim szlaku.

Współfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.”

Dziękujemy rodzicom za współpracę przy realizacji zadań.

Dh Danuta Kobiela
Dh Małgorzata Szadkowska

Opracowała:
Małgorzata Szadkowska