"Wybieram wodę"-program edukacyjny

Uczniowie naszej szkoły brali udział Ogólnopolskim programie edukacyjnym „Wybieram wodę” wspólnej  inicjatywie Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii. Działania programu zwracały szczególną uwagę na to, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu.

Warto również podkreślić fakt, że w krajach europejskich rocznie przypada średnio trzy razy więcej wód powierzchniowych na jednego mieszkańca niż w Polsce, stąd wiedza dotycząca racjonalnego gospodarowania wodą powinna być szeroko popularyzowana w naszym kraju. Dlatego też ważnym elementem projektu była promocja ochrony naturalnych zasobów wodnych, które chronią nas przed deficytem niezbędnego składnika diety. Program „Wybieram wodę” miał na celu promocję korzyści płynących z picia wody, zarówno wodociągowej, jak i butelkowanej. Edukacja z zakresu prawidłowego nawodnienia organizmu była prowadzona również  w kontekście prawidłowo zbilansowanej diety. Co więcej,  działania w ramach programu  podkreślały rolę wody nie tylko w zachowaniu zdrowia, ale także w środowisku, gospodarce, przemyśle i rolnictwie. Z uwagi na potrzebę ochrony naturalnych zasobów wodnych, jednym z kluczowych zadań projektu było, także propagowanie racjonalnego gospodarowania wodą i jej oszczędzania.

W ramach programu uczestniczyliśmy i  przeprowadziliśmy  szereg akcji edukacyjnych, spotkań tematycznych, eventów i lekcji w szkołach.

Odwiedziliśmy K P WiK w Kartuzach, a w szczególności kartuską  oczyszczalnię ścieków. Mogliśmy obserwować proces uzdatniania wody od samego jej początku i na każdym etapie. Poznaliśmy urządzenia i technologie tam wykorzystywane.

Mogliśmy obserwować proces uzdatniania wody od samego jej początku i na każdym etapie. Poznaliśmy urządzenia i technologie tam wykorzystywane.

Uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych  pt.”  Ile litrów wody zużywamy każdego dnia?”.  odbywających się w M i PBP im. J. Żurakowskiego w Kartuzach prowadzonych przez  p. E.Pakur – starszego bibliotekarza.

Dzieci wykazały się dużym zrozumieniem przedstawianego problemu, a zaproponowane działania spotkały się ze szczerym zainteresowaniem  ze strony młodych odbiorców.

 

Współpracując z Fundacją Inicjatyw Społecznych i Zawodowych PERSPEKTYWA w Gdańsku  nasi uczniowie brali udział w cyklu spotkań tematycznych, pod wymownym tytułem  „ My wolimy wodę..”.

Zajęcia odbywały się w naszej szkole - były pogadanki, obserwacje i eksperymenty.

Projekt zaowocował stworzeniem szeregu materiałów promocyjnych i reklamowych, wykorzystywanych w edukacji lokalnej społeczności. Oto tylko niektóre:

 

NASZ ORGANIZM NIE POSIADA REZERW WODY,  z których mógłby skorzystać w stanach odwodnienia, dlatego musimy je ciągle uzupełniać.

 

Każdego dnia organizm kobiety do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje 2 l wody, natomiast mężczyzny 2,5 l. Pokarm pokrywa zapotrzebowanie na wodę w ok. 20-30%, natomiast 70-80% dostarczają różne napoje, w tym woda. Zawsze wybieraj wodę, jako podstawę swojego nawodnienia.

WODA

Woda powinna zawsze stanowić pierwszy wybór. Każdego dnia należy wypijać co najmniej 4 szklanki, dobrej jakości wody.

HERBATA, KAWA

Herbata (czarna, zielona, owocowa), kawa (naturalna, zbożowa) – spożywane w umiarkowanych ilościach (do 2 szklanek herbaty i 2 filiżanek kawy dziennie),  najlepiej bez dodatku cukru.

 

MLEKO

Mleko  pochodzenia zwierzęcego (o obniżonej zawartości tłuszczu, bez dodatku cukru)  i/lub napoje roślinne (bez dodatku cukru, wzbogacone w wapń), w ilości co najmniej 1 szklanki dziennie.

 

SOKI

Soki owocowe i/lub warzywne, najlepiej wyciskane ze świeżych owoców/warzyw, do 1 szklanki dziennie.

 

NAPOJE MLECZNE – FERMENTOWANE

Napoje mleczne - fermentowane najlepiej bez dodatku cukru, do 1 szklanki dziennie.

 

 

NAPOJE STYLU LIGHT, NAPOJE SŁODZONE ORAZ NAPOJE FUNKCJONALNE

Napoje stylu light, napoje słodzone oraz napoje fu

nkcjonalne – rekomendowane w ograniczonych ilościach i uzasadnionych sytuacjach.

 

Nastolatek potrzebuje prawie tyle samo wody, ile człowiek d

orosły. Chłopcy od 10 roku życia powinni dostarczać do organizmu już ponad 2 litry wody dziennie, a dziewczęta około 1,9 l. Należy podkreślić, że na tą ilość składają się zarówno płyny, jak i żywność stała, która również jest źródłem wody w diecie.


Źródło: M. Jarosz (red.): 2012: Normy żywienia dla populacji polskiej - nowelizacja, Instytut Żywności i Żywienia,  Warszawa

Smak słodki jest preferowany przez dzieci. Cukier ma wpływ na gęstość energetyczną spożywanego pożywienia. Wysokie spożycie cukru może ujemnie wpływać na jakość diety. Soki mogą być znaczącym źródłem cukrów w diecie. Spożywanie przez dzieci nadmiernych ilości soków jest związane z otyłością. Aktualne badania z udziałem dzieci wskazują, że spożycie cukru jest wyższe w porównaniu z zaleceniami. Dlatego rozcieńczanie soków wodą o odpowiedniej jakości jest dobrym pomysłem, bo przekłada się na określone korzyści zdrowotne.

Podczas wydarzenia szkolnego  jakim była „ Nocka z duchami” zuchy i harcerze testowali różne smaki wody, inspiracją były zioła, owoce i warzywa. Dziwne odgłosy i trzaski, światła pojawiające się w oknach, zadania wykonywane w mrokach nocy, zjawy i szczypta horroru. Do tego wspaniałe zapachy roznoszące się po kuchni i holu szkoły pozostały miłym  wspomnieniem.

Systematyczny i bezpośredni konta

kt z dużą ilością wody gwarantują  nam  cykliczne spotkania na basenie w Kartuskiej Pływalni NËCZK. Jest to 6 torowa, 25 metrowa, sportowa pływalnia.  Odbywają się tam  szkolne zajęcia nauki i doskonalenia pływania.

Technikę pływania dzieci, młodzież i dorośli  mogą doskonalić również na zajęciach popołudniowych  proponowanych przez szkółki pływackie.

 

 

 

Realizując kolejne etapy Ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Wybieram wodę”   uczniowie naszej szkoły brali udział w szeroko zakrojonej, wieloetapowej , rozłożonej w czasie inicjatywie dotyczącej bogactwa naturalnego jakim jest WODA.

 

 

op. H. Szostak

Kronika "Białe gołębie i kotyliony niepodległości"

KRONIKA

INICJATYWA

„BIAŁE GOŁĘBIE I KOTYLIONY NA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI”

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOLONI

2016 R.

Cykl realizowanych  zadań w oparciu o inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Koloni.

 1. Wykonanie gołębi na Święto Niepodległości.

Z inicjatywy SU w październiku zaczęliśmy przygotowania do tego święta. Do współpracy zaprosiliśmy rodziców. Pomogli nam przy wycinaniu z materiału białych gołębi i ich zszyciu. Następnie  na przerwach międzylekcyjnych zorganizowaliśmy małe warsztaty, podczas których  uczniowie klas I- III przygotowywali biało – czerwone kotyliony, natomiast IV-VI wypychali i zaszywali gołębie.

 

2.„A to Polska właśnie…” – tak brzmiało hasło impresji słowno-muzycznej zorganizowanej w szkole z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. „Dziś w dniu rocznicy odzyskania Niepodległości, warto zwrócić wdzięczną myśl ku pokoleniom naszych dziadów i pradziadów. Wspomnieć jak z ich patriotyzmu, walki i miłości wyłoniła się nasza ojczyzna Polska!” –takimi słowami zwróciła się do obecnych na uroczystości konferansjerka z klasy V.

Uczniowie z zaciekawieniem i w skupieniu poznawali w krótkim rysie historycznym okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Barwy narodowe, godło, hymn, pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów klasy VI, zaprezentowane przez klasę V polskie tańce narodowe oraz własnoręcznie wykonane kotyliony w barwach narodowych podkreślały patriotyczny charakter apelu.

3.„Śladami niepodległych kobiet” – to hasło gry miejskiej, w której 10 listopada uczestniczył nasz 6 osobowy zespół.  Gra zaczęła się w Muzeum im. Fr. Tredera w Kartuzach, tu rozwiązujemy pierwsze zadanie ze znajomości  szkół haftu kaszubskiego i hafciarek (sióstr norbertanek, Teodory Gulgowskiej, Franciszki Majkowskiej czy Honoraty Bloch).  Po wykonaniu zadania otrzymujemy wskazówkę „?”, o drugim punkcie – 998, które czekało na nas  w budynku Powiatowej Staży Pożarnej. Było to zadanie plastyczne – na podstawie otrzymanego tekstu, ( z którego dowiadujemy się, że w 1934 r. w Kartuzach powstała żeńska drużyna samarytańsko – pożarnicza , a jej komendantka była Marta Kalkówna), mieliśmy wykonać pomnik poświęcony w/w drużynie. Pracowały ręce i głowy zespołu, ponieważ przed nami była seria pytań  (odpowiadaliśmy szybko i prawidłowo –tu max. ilość pkt. +bonus). Teraz kolejny rebus  - rozwiązany, biegiem udaliśmy się pod pomnik ”Inki”, gdzie czeka trzecie zadanie. Uważnie słuchamy życiorysu Danuty Siedzikówny, pracując zespołowo rozwiązujemy zakodowane (alfabet Morse’a) zdanie, wypowiedziane przez „Inkę” przed śmiercią. Wskazówka  i bieg do ostatniego punktu, znajdującego się w Kartuskim Centrum Kultury. Przypominamy sobie legendę „Dumna Damroka”, odpowiadamy na pytania i znowu pokazujemy jak działają nasze ręce  „budując” kościół w oparciu o legendę. Cieszymy się, że wzięliśmy udział w grze, poznaliśmy życie wielu fascynujących kobiet, choć ostatecznie uplasowaliśmy się na drugim miejscu. Na koniec uczestniczyliśmy w montażu słowno – muzycznym i koncercie zespołu „SomGorsi”  pt.: „Niepodległość przez łzy kobiet”.

 

 

4.Heppening Wolności. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego nawiązali współpracę z Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach.  Aktywnie uczestniczyli w  uroczystościach patriotycznych  z okazji Dnia Niepodległości - 11 listopada w Kartuzach. Uroczystości zaczęły się od przemarszu pocztów sztandarowych, delegacji instytucji, szkół, stowarzyszeń oraz organizacji z terenu Powiatu i Gminy Kartuzy do Kolegiaty pod wezwaniem NMP w Kartuzach. Po uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny obecni udali się pod pomnik Matki Boskiej Królowej Kaszub, gdzie Starościna Powiatu Kartuskiego Pani Janina Kwiecień odwołała się do kart z historii Polski, a ksiądz Ryszard Różycki odmówił z zebranymi modlitwę za Ojczyznę. Następnie delegacje złożyły wiązanki pod pomnikiem. Po części oficjalnej udaliśmy się na „Heppeninig Wolności”. Współtworzyliśmy obraz zagrożonej Ojczyzny, otaczając atakowane „gołębię” biało-czerwonymi barwami narodowymi i układaliśmy Flagę Narodową dla Orła Białego.

 

Zabrali także  do domów białe, pluszowe gołębie, aby się nimi „zaopiekować”.

 

Uczniowie naszej szkoły byli współwykonawcami w/w gołębi, które przygotowywali  przerw międzylekcyjnych w szkole).  Byli także uczestnikami koncertu pieśni patriotycznych wykonywanych przez chór męski oraz Orkiestrę Dętą z Łapalic. Razem z wykonawcami śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, jak: „Pierwsza Brygada”, „Piechota” czy  „Przybyli ułani”.

Wykonanie Samorząd Uczniowski SP w Koloni.

Opiekun grupy: Małgorzata Szadkowska

Konkursy i sukcesy uczniów w roku szkolnym 2014/2015

KONKURSY

ROK  SZKOLNY  2014/2015

 

 

W dniu 09 września 2014 roku uczniowie kl. VI: Dominik Kalkowski, Bartosz Kot,                                               kl.V: Bartosz Miotk, Błażej Miotk, kl.IV: Cirocki Radosław, Kitowski Dawid, Jakub Sypion, Nikodem Roszkowski  brali udział w IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska              w Kartuzach.

Nauczyciel przygotowujący: Piotr Pawłowski

 

 

W dniu 26 września 2014 roku wysłano prace plastyczne uczniów klasy I  na konkurs „Bajka i legenda świata w życie nam się wplata” na adres: egminy.eu Bardzo Prywatny Portal Ludzi Ciekawych Jadwiga Wierzbicka ul. Laskowska 38 05-430 Celestynów

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

 

 

W dniu 30 września 2014 roku uczniowie klasy IV: Radosław Cirocki, Jakub Szwaba, Dawid Kitowski, Nikodem Roszkowski, Jakub Sypion i klasy V: Piotr Pionk, Błażej Miotk, Dominik Kwidziński, Sebastian Jankowski brali udział w Międzyszkolnym Turnieju w Piłkę Nożną z okazji Dnia Chłopaka o Puchar Dyrektora SP Łapalice w Szkole Podstawowej w Łapalicach.

Nauczyciel przygotowujący: Piotr Pawłowski

 

 

W dniu 06 października 2014 roku wysłano prace plastyczne uczniów klas 0 – VI na konkurs „Moje miejsce na Kaszubach” na adres: Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby,                         Wieżyca 1, 83- 315 Szymbark.

Nauczyciele przygotowujący: Bożena Potrykus, Małgorzata Szadkowska, Hanna Szostak

 

Uczennica klasy III – Magdalena Kwidzinska została laureatem w/w konkursu ( zdobyła wyróżnienie) i w dniu 22.10.2014 roku brała udział                    w finale konkursu  w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie.

 

W dniu 09 października 2014 roku wysłano prace plastyczne uczniów klasy V: Monika Szreder,  Paulina Treder, Mateusz Cierocki i klasy VI: Kamili Grzeńkowskiej  na konkurs „Kaszubskie Madonny” na adres: Ośrodek Edukacji Kaszubskiej – Szkoły Podstawowej                               w Starej Hucie, 83-328 Sianowo

Nauczyciel  przygotowujący: Małgorzata Szadkowska.

 

 

 

W dniu 17 października 2014 roku wysłano prace plastyczne uczniów klasy I na ogólnopolski konkurs plastyczny „Energia z natury” na adres: ul. Modlińska 129,                                    03-186 Warszawa

 

Nauczyciel  przygotowujący: Małgorzata Szadkowska.

 

 

W dniu 23 października 2014 roku wysłano prace plastyczne uczniów kl.0, III, IV, V, VI  na konkurs plastyczny „Pomnik przyrody” na adres: Liga Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku                                       ul. Jaśkowa Dolina 59, 80 – 286 Gdańsk

Nauczyciele przygotowujący: Hanna Szostak, Małgorzata Szadkowska

Uczennica klasy V – Monika Szreder  zdobyła wyróżnienie.

 

W dniu 27 października 2014 roku wysłano prace plastyczne uczniów kl. I: Hubert Szodrowski, Nikodem Roszkowski, kl. III: Magdalena Kwidzinska, Mikołaj Kwidzinski, Nikola Labuda, Martyna Szwaba, Marzena Szreder, Gracjana Kitowska, Paweł Pionk, kl. IV: Zuzanna Okrój, kl. V: Błażej Miotk,  Damian Cierocki, Mateusz Cierocki, Dominik Kwidziński,  Sebastian Jankowski, Monika Szreder  – V na XIX Pomorski Konkurs Plastyczny „Jesień na Kaszubach” 2014  na adres: Centrum Kultury i Biblioteki  im. Jana Karnowskiego w Brusach, ul Dworcowa 18, 89 – 632 Brusy.

Nauczyciele przygotowujący: Danuta Kobiela, Małgorzata Szadkowska

 

 

 

W dniu 03 listopada 2014 roku wysłano prace plastyczne uczniów kl. I – VI na Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Kaszebsko Checz” na adres: Publiczna Szkoła Podstawowa Pomieczyńska Huta 18, 83-305 Pomieczyno

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska, Danuta Kobiela

 

Uczniowie: Damian Kobiela – kl. III, Paulina Treder – kl. V, Błażej Miotk – kl. V zostali laureatami w/w konkursu i w dniu 26 listopada 2014 roku                                w Szkole Podstawowej  w Pomieczyńskiej Hucie brali udział w finale konkursu.

 

 

W dniu 03 listopada 2014 roku wysłano prace plastyczne uczniów klasy I na I edycję konkursu „Prawa Dziecka Oczami Dzieci” na adres: Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych Pro Familia, ul. Rakowiecka 36, 02-532 Warszawa

Nauczyciel  przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

 

 

W dniu 14 listopada 2014 roku uczniowie klasy IV: Cirocki Radosław, Kitowski Dawid, Sypion Jakub, Roszkowski Nikodem i klasy V: Kwidziński Dominik, Miotk Błażej, Jankowski Sebastian, Pionk Piotr brali udział w XV Turnieju Piłkarskim „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w Kartuzach.

Nauczyciel przygotowujący: Piotr Pawłowski

 

 

W dniu 25 listopada 2014 roku wysłano prace plastyczne uczniów kl. III, IV, V, VI  na konkurs „Aniołowie się radują” na adres: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA, ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk.

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

 

 

W dniu 19 grudnia 2014 roku wysłano prace plastyczne dzieci z punktu przedszkolnego                                i oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I – VI na konkurs „Świat jak wielki talerz”                                   na adres: Oddział  LOP  Kartuzy ul. PCK 1, 83-300 Kartuzy.

Nauczyciele przygotowujący: Edyta Roszkowska, Hanna Szostak, Bożena Potrykus, Danuta Kobiela, Małgorzata Szadkowska

Uczennica klasy III – Magdalena Kwidzinska zdobyła II miejsce.

 

 

W dniu 20 stycznia 2015 roku wysłano prace plastyczne uczniów: Bartek Wydrowski, Agata Labuda, Aleksandra Sikora, Fabian Węsierski, Marzena Szreder  na V gminny konkurs logopedyczno – plastyczny „Zabawa słowem” na adres: Szkoła Podstawowa nr 1                               m. Św. Kazimierza w Kartuzach.

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

 

Uczennica klasy III – Marzena Szreder zdobyła I miejsce, uczennica klasy I – Agata Labuda zdobyła II miejsce w w/w konkursie.                                                            W dniu 30 stycznia 2015 roku w S.P. Nr 1 w Kartuzach uczennice brały udział w uroczystości wręczenia nagród.

W dniu 03 marca 2015 roku wysłano prace plastyczne: Szymon Dampc – punkt przedszkolny, Szymon Szwaba – klasa I na konkurs „Bajkowy Las” na adres: Biuro Konkursowe TPL Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie WYDZIAŁ  LEŚNY, ul. Nowoursynowska 159/bud 34, pok0/12 02-776 Warszawa.

Nauczyciel przygotowujący: Hanna Szostak

 

 

W dniu 06 marca 2015 roku wysłano prace plastyczne uczniów klas 0 – VI na Wojewódzki Konkurs Plastyczno – Ekologiczny pod hasłem „Ratujmy pszczoły” na adres: Szkoła Podstawowa im. ks.Jana Twardowskiego Barłomino, ul. Szkolna 3, 84-242 Luzino.

Nauczyciel przygotowujący: Hanna Szostak, Małgorzata Szadkowska

Uczennica klasy IV – Edyta Miotk zdobyła I miejsce.

 

W dniu 10 marca 2015 roku wysłano prace plastyczne uczniów klas 0 – III i prace literackie uczniów kl. IV – VI na konkurs pt. „Mój przyjaciel owad”  na adres: EKO-Centrum Heliantus, Ciepłe 26 83-240 Gniew

Nauczyciel przygotowujący: Hanna Szostak, Bożena Potrykus, Małgorzata Szadkowska, Danuta Kobiela, Lucyna Breza

 

W dniu 16 marca 2015 roku wysłano prace plastyczne uczniów klas I-V na konkurs pt.”Dzieci ostrzegają dzieci – bądź bezpieczny w sieci” na adres: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach, ul. Gdańska 15, 83-300 Kartuzy

Nauczyciele przygotowujący: Danuta Kobiela, Małgorzata Szadkowska

Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie: Izabela Kitowska – kl. I, Szymon Szwaba – kl. I, Błażej Kwidziński – kl. III, Maciej Mejer – kl. III, Cierocka Kinga – kl. IV, Okrój Zuzanna – kl. IV.

W/w uczniowie wzięli udział w finale konkursu  w dniu 27 marca 2015 roku

w Miejskiej i Powiatowej  Bibliotece  Publicznej  im. Janusza Żurakowskiego  w Kartuzach.

 

 

W dniu 18 marca 2015 roku dostarczono prace plastyczne uczniów: Wiktoria Kostuch – kl. II, Martyna Deyk – kl. II, Maciej Mejer – kl. III,  Kinga Cierocka – kl. IV, Klaudia Potrykus – kl. IV na powiatowe eliminacje XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży  2014/2015 pod hasłem „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga” do Urzędu Miejskiego w Kartuzach.

Nauczyciele przygotowujący: Danuta Kobiela, Bożena Potrykus, Małgorzata Szadkowska

W dniu 23 kwietnia 2015 roku Zastępca Burmistrza Kartuz – Pan Tomasz Belgrau wręczył nagrody nagrodzonym uczniom w/w konkursie.                                    Martyna Deyk zajęła I miejsce w grupie klas I – III , Maciej Mejer zajął II miejsce w grupie klas I – III , Wiktoria Kostuch zajęła III miejsce w grupie klas I – III.

W dniu 24 marca 2015 roku w naszej szkole odbył  się VIII  Międzyszkolny  Konkurs Ortograficzny dla klas IV – VI. W konkursie brali  udział uczniowie z następujących szkół:

 • Szkoły Podstawowej w Grzybnie,
 • Szkoły Podstawowej w Prokowie,
 • Szkoły Podstawowej w Staniszewie,
 • Szkoły Podstawowej w Łapalicach,
 • Publicznej Szkoły Podstawowej w Pomieczyńskiej Hucie,
 • Szkoły Podstawowej w Mirachowie,
 • Szkoły Podstawowej w Koloni.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Oliwia Włodarczyk

II miejsce – Karolina Lubocka

III miejsce – Wiktoria Małszałkowska

Nauczyciele przygotowujący konkurs: Lucyna Breza, Justyna Miotk

 

W dniu 26 marca 2015 roku wysłano prace plastyczne uczniów klas 0 –V na konkurs „Malownicze Kaszuby” na adres Lokalna Grupa Rybacka KASZUBY Wieżyca 1, 83- 315 Szymbark.

Nauczyciele przygotowujący: Danuta Kobiela, Bożena Potrykus, Małgorzata Szadkowska, Hanna Szostak

Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie: Jakub Węsierki – kl. 0, Szymon Szwaba – kl. I, Magdalena Kwidzinska – kl. III, Klaudia Płotka – klasa V.

W/w uczniowie wzięli udział w finale konkursu  w dniu14 kwietnia 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie.

 

W dniu 26 marca 2015 roku uczennica klasy VI – Natalia Lejk wzięła  udział w III Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Twórcy z naszych stron” Rok 2015- Kaszebsczi swiat w twórczości Leona Heykego w Bibliotece Publicznej Gminy Przodkowo                                    w Przodkowie

Nauczyciel przygotowujący: Danuta Kobiela

Uczennica zdobyła wyróżnienie.

 

 

W dniu 09 kwietnia 2015 roku uczennica klasy VI – Natalia Lejk wzięła  udział                                   w eliminacjach gminnych Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodno Mowa” 2015 w Kartuskim Centrum Kultury w Kartuzach.

Nauczyciel przygotowujący: Danuta Kobiela

 

W dniu 14 kwietnia 2015 roku wysłano prace plastyczne uczniów: Klaudii Potrykus, Pauliny Byczkowskiej, Moniki Szreder  na konkurs w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem „Bezpieczeństwo żywności – z pola na stół” na adres: Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna ul. Sambora 30 a 83-300 Kartuzy.

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

 

W dniu 16 kwietnia 2015 roku uczniowie z klasy V : Mateusz Cierocki, Damian Cierocki, Sebastian Jankowski brali udział w XI Gminnym Konkursie Mitologicznym  w Szkole Podstawowej w Prokowie.

Nauczyciel przygotowujący: Lucyna Breza

 

W dniu 24 kwietnia 2015 roku wysłano prace plastyczne uczniów kl. II, III, IV, V na konkurs kulinarny „Moje ulubione mleczne danie” w ramach programu „Mam kota na punkcie mleka” na adres: MCC – Marketing & Communications Consultants Agnieszka Bajur, Elżbieta Radzka – Ferenc spółka jawna, ul.Wilcza 28/10, 00-544 Warszawa

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

 

 

W dniu 30 maja 2015 roku niżej wymienieni uczniowie:

 1. Radosław Cirocki
 2. Jakub Sypion
 3. Nikodem Roszkowski
 4. Dawid Kitowski
 5. Jakub Szwaba
 6. Dominik Kwidziński
 7. Błażej Miotk
 8. Piotr Pionk
 9. Sebastian Jankowski

brali udział w V Turnieju Piłkarskim Gminy Kartuzy w Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach

Nauczyciel przygotowujący:  Piotr Pawłowski

 

W dniu 30 kwietnia 2015 roku wysłano prace plastyczne uczniów kl. I, II, III, IV, V na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Polska w kolorze biało – czerwonym” na adres: Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki, 83-033 Sobowidz

Patronat honorowy nad konkursem objął  Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Bogdan Borusewicz.

Nauczyciele przygotowujący: Danuta Kobiela, Bożena Potrykus, Małgorzata Szadkowska

 

W dniu 15 maja 2015 roku wysłano prace uczniów klasy I i III na Gminny Konkurs: Książka Kucharska dla najmłodszych – „Cuda i smaki Kaszub”  na adres: Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Kiełpinie, ul. Szkolna 29, 83-307 Kiełpino

Nauczyciele przygotowujący: Danuta Kobiela, Małgorzata Szadkowska

Uczniowie klasy I zajęli I miejsce. W nagrodę, dniu 10 czerwca 2015 roku, pojechali do Gospodarstwa Agroturystycznego p. Rychertów w Kiełpinie.

W dniu 22.05.2015 roku w Szkole Podstawowej w Koloni nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w IX Gminnym Konkursie Ekologiczno – Plastycznym  pt. ,,Drzewa naszych lasów ”. Zaszczycili nas swoją obecnością p. Elżbieta Szyler prezes kartuskiego oddziału Ligi Ochrony Przyrody oraz p. Witold Sieciechowski kierownik oddziału Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w Kartuzach.  Konkurs dla uczniów  naszej gminy, został ogłoszony w lutym 2015 roku z okazji corocznej akcji ekologicznej, jaką jest „Sprzątanie Ziemi ”. Celem powyższej inicjatywy było promowanie postaw proekologicznych , propagowanie zdrowego stylu życia oraz rozwijania inwencji twórczej. W konkursie wzięli udział uczniowie z 8 szkół :  SP w Mirachowie, ZS w Staniszewie, PSP w Pomieczyńskiej Hucie, SP w Prokowie, OEK SP w Starej Hucie, ZK i W w Dzierżążnie, SP w Grzybnie oraz SP w Koloni. Na konkurs wpłynęło łącznie 345 prac  plastycznych, wykonanych rozmaitymi technikami, wszystkie wyróżniały się dogłębnym zrozumieniem tematu oraz wysokimi walorami artystycznymi. Komisja w składzie : p. H.Szostak, p. M. Szadkowska, p. L. Dampc  oraz p. B. Merchel dyrektor szkoły -  dokonała analizy merytorycznej i artystycznej prac konkursowych. Wyróżniono  i nagrodzono 20 obrazów .

 

W kategorii dzieci najmłodszych :

I    miejsce –  Filip Maszota  -  OEK SP w Starej Hucie,

II   miejsce -  Fabian Skrzypkowski - SP w Koloni,

III  miejsce – Anna Klejsa – OEK SP w Starej Hucie.

 

Wyróżnienia zdobyli:

Amelia Belgrau  SP w Koloni oraz Amelia Wilczewska SP w Prokowie.

 

W kategorii uczniów z klas I -III :

I    miejsce –   Agata Puckowska – SP w Prokowie,

Fabian Marszałkowski  - SP w Mirachowie,

 

II   miejsce – Mateusz Dębski – ZKiW w Dzierżążnie,

III  miejsce – Dominika Sikora -  OEK SP w Starej Hucie.

 

Wyróżnienie zdobyli :

Grzegorz Cyrzan SP w Prokowie, Paweł Dampc SP w Koloni oraz Antonina Patelczyk SP w Grzybnie.

 

W kategorii uczniów z klas IV –VI :

I    miejsce – Kamila Strongowska – SP  w Prokowie,

Karolina Szodrowska  - SP w Koloni,

II   miejsce –  Zuzanna Płoska - SP w Mirachowie,

III  miejsce – Paulina Treder - SP w Koloni,

Natalia Lejk - SP w Koloni.

 

Wyróżnienia zdobyli :

Magdalena Markowska PSP w Pomieczyńskiej Hucie, Alicja Okrój ZS w Staniszewie oraz Zofia Karwacka ZK i W w Dzierżążnie.

 

Organizatorzy konkursu: Małgorzata Szadkowska, Hanna Szostak

 

 

 

 

 

Konkursy i sukcesy uczniów w roku szkolnym 2015/2016

KONKURSY

ROK  SZKOLNY  2015/2016

 

W dniu 25 września 2015 roku uczniowie: Monika Szreder, Sebastian Jankowski, Paweł Pionk, Karol Arendt  brali udział w „Biegach przełajowych –Brzegami Raduni” w Somoninie.

Nauczyciel przygotowujący: Joanna Tusk

 

W dniu 30 września 2015 roku wysłano internetowo prace konkursowe uczennic:   Aleksandry Sikora – kl. II i Moniki Szreder – kl. VI  na Ogólnopolski Konkurs                                „Lato w Lesie” organizowany przez Lasy Państwowe.

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

W dniu 05 października 2015 roku wysłano prace plastyczne uczniów z klasy II:  Paweł Dampc, Michalina Stenka, Aleksandra Sikora, Wiktoria Bigus, Hubert Szodrowski,                  z klasy III: Wiktoria Kostuch, Martyna Deyk, z klasy IV:  Aleksandra Sypion, Magdalena Kwidzinska, Maciej Mejer, z klasy V: Kinga Cierocka, Paulina Byczkowska, Marta Miotk, Oliwia Stenka, Klaudia Potrykus, Edyta Miotk, Paulina Czaja na VIII Ogólnopolski Festiwal Twórczości Patriotycznej Gdańsk 2015  na adres: ZNP Oddział Gdańsk, ul. Uphagena 26, 80 – 237 Gdańsk

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

W dniu 27 listopada 2015 roku odbyła się gala VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Patriotycznej  w ZSO nr 2, Gdańsk Osowa, ul. Wodnika 57 – wyróżnieni uczniowie: Michalina Stenka – kl. II, Wiktoria Kostuch – kl. III

Maciej Mejer – kl. IV

 

W dniu 05 października 2015 roku wysłano prace plastyczne uczniów kl. VI: Dawid Szwaba, Piotr Pionk, Karolina Szodrowska na XI edycję konkursu "Kaszubskie Madonny" na adres: Ośrodek Edukacji Kaszubskiej – Szkoła Podstawowa w Starej Hucie, Stara Huta 23, 83-328 Sianowo

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

W dniu 30 października 2015 roku odbyła się uroczystość finałowa w/konkursu, którego laureatami zostali: Szodrowska Karolina, Pionk Piotr, Szwaba Dawid

W dniu 16 października 2015 roku wysłano prace plastyczne uczniów kl. „0” – IV na konkurs plastyczny  SAMOCHÓD  PRZYSZŁOŚCI  na adres: Auto Miras Autoryzowany Serwis samochodowy Sp. z o.o., ul Gdańska 62 , 83-330 Pępowa k/Gdańska

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska, Hanna Szostak, Danuta Kobiela, Bożena Potrykus

W dniu 22 października 2015 roku wysłano prace plastyczne uczniów kl. III: Fabian Węsierski, Martyna Deyk, Wiktoria Kostuch, Witold Szuta, Artur  Voigth, kl.IV: Gracjana Kitowska, Marzena Szreder, Maciej Mejer, Małgorzata Miotk, Martyna Szwaba, Natalia Szwaba, kl. VI: Damian Cierocki, Mateusz Cierocki, Sebastian Jankowski, Dominik Kwidziński, Adrian Potrykus, Paulina Treder  na konkurs pt.”Wiersze pędzlem malowane  - Ewa Warmowska” na adres: Zespół Szkolno – Przedszkolny  „Mała Szkoła”  w Szopie, 83-334 Miechucino, Szopa 8

Nauczyciel przygotowujący: Danuta Kobiela

W dniu14 grudnia 2015 roku odbyła się uroczystość finałowa w/konkursu, którego laureatami zostali: Maciej Mejer – kl. IV, Witold Szuta – kl. III

 

W dniu 26 października 2015 roku wysłano zdjęcia z opisem uczniów klasy II na konkurs „MOJA EKOokolica”  na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

W dniu 28 października 2015 roku uczniowie: Cirocki Radosław, Dawid Kitowski, Błażej Miotk, Jakub Sypion, Piotr Pionk, Piotr Miotk, Nikodem Roszkowski, Jakub Szwaba brali udział w XVI Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion puchar Tymbarku” na boisku Orlik przy Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach.

Uczniowie zdobyli  III miejsce.

Nauczyciel przygotowujący: Joanna Tusk

W dniu 02 listopada 2015 roku wysłano prace plastyczne uczniów klasy II: Aleksandra Sikora, Julia Szwaba, Dominika Szreder na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kartka świąteczna do Papieża Franciszka” na adres: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, ul. Totus Tuus 30, 30 -610 Kraków.

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

 

W dniu 09 listopada 2015 roku wysłano prace plastyczne uczniów kl. IV – VI: Damian Cierocki, Maciej Mejer. Paulina Treder; kl. I – III: Wiktoria Kostuch, Dominik Stenka, Artur Voigt, oddziału przedszkolnego: Amelia Belgrau, Martyna Kaczmarek, Agnieszka Szwaba

na konkurs „Moje Kaszuby” na adres: Kartuskie Centrum Kultury w Kartuzach, ul Klasztorna 1, 83 – 300 Kartuzy.

Nauczyciele przygotowujący: Danuta Kobiela, Małgorzata Szadkowska, Hanna Szostak

W dniu 04 grudnia 2015 roku odbyła się uroczystość finałowa w/w konkursu. Uczeń klasy VI – Damian Cierocki zajął I miejsce.

W dniu 19 listopada 2015 roku wysłano prace plastyczne uczniów klasy II, IV, V na konkurs „Życzenia świąteczne” na adres: Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A., ul. Żaglowa 11,                     80 – 560 Gdańsk.

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

 

W dniu 24 listopada 2015 roku wysłano prace plastyczne uczniów klasy I – III (temat: Piętra lasu i ich mieszkańcy) i uczniów klasy IV – VI (temat: Grzyby polskich lasów) na XXIX edycję konkursu „Mój Las” na adres: Liga Ochrony Przyrody  Okręg w Gdańsku ul. Jaśkowa Dolina 59, 80 – 286 Gdańsk.

Nauczyciele przygotowujący: Małgorzata Szadkowska, Hanna Szostak, Bożena Potrykus

 

W dniu 30 listopada 2015 roku wysłano prace plastyczne uczniów klasy II, IV, V, VI  na Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „NIEBO  W  KOLORZE – SPOTKANIE  Z  ZORZĄ  POLARNĄ” Płock 2015 na adres: Polska Fundacja Sportu                        i Kultury, Oddział w Płocku, ul. Jachowicza 38, 09 – 400 Płock.

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

 

 

W dniu 07 grudnia 2015 roku uczniowie klasy V: Dawid Kitowski, Radosław Cirocki                       i klasy VI: Błażej Miotk, Dominik Kwidziński, Sebastian Jankowski brali udział w Mikołajkowym turnieju halowej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Staniszewie.

Uczniowie zdobyli II miejsce.

Nauczyciel przygotowujący: Eugeniusz Sikora

 

W dniu 02 lutego 2016 roku uczniowie klasy VI: Cierocki Damian, Dampc Mateusz, Jankowski Sebastian, Kwidziński Dominik, Miotk Bartosz, Potrykus Adrian, Płotka Klaudia, Szodrowska Karolina, Szreder Monika, Szwaba Dawid  brali udział w Turnieju Rzucanki Siatkarskiej w Zespole Szkół w Staniszewie.

Nauczyciel przygotowujący: Joanna Tusk

Uczniowie zdobyli  III miejsce.

W dniu 02 lutego 2016 roku wysłano prace – gry uczniów klasy V: Marta Miotk, Edyta Miotk, Zuzanna Okrój, Klaudia Potrykus, Zofia Okrój, Paulina Byczkowska, klasy VI: Piotr Pionk, Mateusz Cierocki, Sebastian Jankowski, Błażej Miotk, Adrian Potrykus, Dominik Kwidziński, Damian Cierocki, Paulina Treder na konkurs „Historyczne Gry Planszowe” do Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach.

Nauczyciele przygotowujący: Bożena Merchel, Danuta Kobiela

 

W dniu  10 stycznia 2016  roku odbyła się uroczystość finałowa w/w konkursu. Uczennice  klasy V – Zuzanna Okrój i Klaudia Potrykus  zajęły II miejsce, uczeń klasy VI – Piotr Pionk otrzymał wyróżnienie.

 

 

W dniu 11 lutego 2016 roku wysłano prace plastyczne uczniów kl. II, V, VI  na konkurs „Świat wierszy Władysława Broniewskiego w oczach dziecka” na adres: Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Słupsku, ul. Kilińskiego 38, 76-200 Słupsk.

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

W dniu 03 marca 2016 roku wysłano prace plastyczne uczniów klasy II i IV  na konkurs „Wielkanoc na Kaszubach” do Publicznej Szkoły Podstawowej w Pomieczyńskiej Hucie.

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

 

W dniu  23 marca 2016 roku odbyła się uroczystość finałowa w/w  konkursu.

Uczniowie klasy II – Marta Miotk,  Hubert Szodrowski

 

 

W dniu 14 marca 2016 roku wysłano prace – palmy wielkanocne uczniów klasy II – VI na konkurs „Palma wielkanocna” do Domu Pielgrzyma w Sianowie.

Nauczyciel przygotowujący: Danuta Kobiela

W dniu 17 marca 2016 roku odbyło się rozstrzygnięcie w/w konkursu. Uczniowie: Szymon Szwaba - kl. II, Julia Szwaba – kl. II, Martyna Szwaba – kl. IV zdobyli I miejsce, Aleksandra Sypion – kl. IV, Małgorzata Miotk – kl. IV, Natalia Szwaba – kl. IV zdobyli II miejsce.

 

W dniu 14 marca 2016 roku w Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu  „KARTUSKA  LIGA  ZADANIOWA”.                        Uczniowie klasy VI:  Sebastian Jankowski, Damian Cierocki, Adrian Potrykus  zajęli II miejsce.

Nauczyciele przygotowujący: Hanna Szostak,  Eugeniusz Sikora

 

 

Uczniowie klasy II pod opieką nauczycielki – Pani Małgorzaty Szadkowskiej brali udział w VI edycji programu „Planeta Energii” .

Spośród niemal  500 zgłoszeń  z całej Polski  uczniowie naszej szkoły zdobyli  I miejsce, dzięki temu miasteczko „Planeta Energii” będzie                                 z 2-dniową wizytą w Kartuzach.

W dniu 18 marca 2016 roku wysłano prace plastyczne uczniów kl. I-III, IV – VI na konkurs

„Aktywne Kaszuby”  na adres: Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie, ul Straganiarska 20-23, 80-837 Gdańsk.

Nauczyciele przygotowujący: Danuta Kobiela, Małgorzata Szadkowska

 

W dniu 19 marca 2016 roku uczniowie: Błażej Miotk, Dominik Kwidziński, Sebastian Jankowski, Adrian Potrykus, Damian Cierocki, Nikodem Roszkowski brali udział                                    w Międzyszkolnym Turnieju Siatkówki Wodnej pod patronatem Burmistrza Kartuz na pływalni NECZK w Kartuzach.

Nauczyciel przygotowujący: Joanna Tusk

 

W dniu 22 marca 2016 roku wysłano na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. pracę konkursową klasy II na konkurs „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna”.

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

 

 

W dniu 23 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Koloni odbył się IX  Międzyszkolny Konkurs  Ortograficzny dla klas IV-VI.

Udział w konkursie brały następujące szkoły:

*Zespół Szkół w Staniszewie

*Szkoła Podstawowa w Mirachowie

* Szkoła Podstawowa w Prokowie

* Szkoła Podstawowa w Koloni

 

 

 

Komisja w składzie:

Wioletta Plichta

Joanna Kruszyńska

Piotr Szmidt

Lucyna Breza

 

Wyłoniła I miejsce – Hanna Neubauer – SP Mirachowo

II miejsce  - Kacper Kobiela – SP Prokowo

III miejsce  -  Bartłomiej Wicki – SP Staniszewo

 

 

W dniu 29 marca 2016 roku wysłano prace plastyczne uczniów kl. II: Hubert Szodrowski, Wiktoria Bigus, Szymon Jankowski, Agata Labuda na konkurs „Zagrożenia wypadkowe                         w indywidualnych gospodarstwach rolnych”  do Urzędu Miejskiego w Kartuzach.

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

W dniu 12 kwietnia 2016 roku wysłano plakat – pracę zespołową uczniów kl. VI  na konkurs plastyczny „Ratujemy i uczymy ratować” na adres: FUNDACJA  WOŚP,  ul. Dominikańska 19 c 02-738 Warszawa

Nauczyciel przygotowujący: Hanna Szostak

W dniu 23 kwietnia 2016 roku wysłano prace uczniów na „Konkurs literacki na temat bezpieczeństwa drogowego” na adres: Zespół Kształcenia Podstawowego  i Gimnazjalnego  nr 23, ul. Mjr Mieczysława Słabego 6, 80 – 298 Gdańsk.

Nauczyciel przygotowujący: Lucyna Breza

W dniu 04 maja 2016 roku wysłano prezentację multimedialną uczennic z klasy V: Paulina Czaja i Klaudia Potrykus  na konkurs multimedialny „Figura MB Sianowskiej Oczami uczniów” na adres: Zespół Szkół w Staniszewie, Staniszewo 2A, 83-328 Sianowo.

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

Uczennice zdobyły wyróżnienie.

 

W dniu 05 maja 2016 roku wysłano prace uczniów kl. IV – VI na Wojewódzki Konkurs Plastyczny Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego „Moda na kask rowerowy”  na adres Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 23 w Gdańsku, ul. Mieczysława Słabego 6, 80-298 Gdańsk

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

 

 

W dniu 09 maja 2016 roku uczniowie: Radosław Cirocki, Dawid Kitowski, Piotr Miotk, Nikodem Roszkowski, Jakub Sypion, Jakub Szwaba, Błażej Miotk, Dominik Kwidziński, Sebastian Jankowski brali udział w VII Gminnych Mistrzostwach w Piłce Nożnej w Kartuzach na boisku Orlik w Kartuzach.

Nauczyciel przygotowujący: Joanna Tusk

 

 

W dniu 09 maja 2016 roku wysłano prace uczniów kl. IV  na konkurs Logo Klubu Wolontariatu „Warto” na adres: Piotr Chistowski, ul. Mściwoja II 34/27, 83-300 Kartuzy.

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

Laureatem konkursu został   KAROL  ARENDT  Z  KLASY  IV

W dniu 10 maja 2016 roku wysłano prace uczniów: kl. III: Martyna Deyk, Martyna Langa, Wiktoria Kostuch, kl. IV: Magdalena Kwidzinska, Martyna Szwaba, kl. VI: Paulina Treder                 i dzieci z oddziału przedszkolnego: Kamila Okrój, Marcelina Szynszecka na konkurs plastyczny „Legenda Sianowska w Obrazach” na adres: Zespół Szkół w Staniszewie, Staniszewo 2A, 83-328 Sianowo.

Nauczyciel przygotowujący: Danuta Kobiela, Małgorzata Szadkowska, Hanna Szostak

Laureatami konkursu zostali: Wiktoria Kostuch – III miejsce, Kamila Okrój – III miejsce, Marcelina Szynszecka – wyróżnienie.

 

W dniu 11 maja 2016 roku wysłano prace uczniów kl. IV-VI na IV Gminny Konkurs Profilaktyczny – „Kolory Życia” na adres: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika, ul. Wzgórze Wolności 1, 83-300 Kartuzy.

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

 

W dniu 12 maja 2016 roku wysłano prace uczniów kl. II na konkurs „CIACHO  Z  KASZUB – przepisy naszych babć” na adres Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Kiełpinie, ul Szkolna 29, 83 – 307 Kiełpino.

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

 

W dniu 15 maja 2016 roku uczniowie: Martyna Dejk – kl. III, Artur Voigt – kl. III, Paulina Byczkowska – kl. V brali udział w II Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Wierszy Jana Trepczyka w Szkole Podstawowej w Mirachowie.

Nauczyciel przygotowujący: Danuta Kobiela, Bożena Merchel

 

W dniu 18 maja 2016 roku wysłano prace uczniów kl. IV: Karol Arendt, Magdalena Kwidzinska, Mikołaj Kwidzinski, Błażej Kwidziński, Maciej Mejer, Małgorzata Miotk, Marzena Szreder, Martyna Szwaba, Natalia Szwaba  na „Konkurs historyczny Chrzest czyli początek” na adres: Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe,  al. Grunwaldzka 411, 80-309 Gdańsk

Nauczyciel przygotowujący: Danuta Kobiela

W dniu 18 maja 2016 roku wysłano prace uczniów kl.I: Sandra Dampc, Wiktor Rychert, Fabian Skrzypkowski,  kl. III:  Martyna Deyk, Wiktoria Kostuch, kl. IV: Damian Kobiela, Maciej Mejer, Martyna Szwaba, Małgorzata Miotk, Magdalena Kwidzinska, Marzena Szreder na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Polska w kolorze biało – czerwonym” na adres: Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki 83-033 Sobowidz

Nauczyciel przygotowujący: Danuta Kobiela

W dniu 18 maja 2016 roku uczniowie klasy III : Wiktoria Kostuch i Artur Voigt brali udział w I Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym pt: „Czy znasz tę baśń”  w Częstkowie

Nauczyciel przygotowujący: Danuta Kobiela

Uczniowie zdobyli wyróżnienie.

 

W dniu 20 maja 2016 roku w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie X Powiatowego Konkursu Ekologiczno – Plastycznego pt. Ptaki Kaszubskiego Parku Krajobrazowego”.                 W konkursie wzięli udział uczniowie z 10 szkół: ZS w Staniszewie, PSP w Pomieczyńskiej Hucie, SP w Prokowie OEK SP w Starej Hucie, ZK i W w Dzierżążnie, SP w Szymbarku,                SP w Goręczynie, SP nr 1 w Kartuzach, SP w Koloni. Na konkurs wpłynęlo łącznie 345 prac plastycznych.

Wyróżniono i nagrodzono 20 prac:

W kategorii dzieci najmłodszych:

I miejsce – Paulina Konkel – NPP w Starej Hucie,

II miejsce – Zuzanna Damps – SP w Koloni,

III miejsce – Aleksandra Arendt – PSP w Pomieczyńskiej Hucie,

- Julia Jankowska – SP  w Koloni

W kategorii uczniów z klas I – III

I miejsce – Martyna Deyk – SP w Koloni,

II miejsce – Oliwia Kuling – ZKiW w Dzierżążnie,

- Kornelia Serkowska – SP w Koloni,

III miejsce – Julia Stenka – OEK SP w Starej Hucie,

Wiktor Rychert – SP w Koloni,

Wyróżnienia: Filip Benkowski – SP

Błażej Klein – SP w Goręczynie,

W kategorii uczniów z klas IV – VI:

I miejsce – Julia Wenta – ZS w Staniszewie,

- Edyta Miotk – SP w Koloni,

II miejsce – Agata Drywa – SP w Goręczynie,

- Monika Szreder – SP w Koloni

III miejsce – Kamila Pakur – PSP w Pomieczyńskiej Hucie

Paulina Czaja – SP w Koloni

Wyróżnienia: Mateusz Klinkosz – OEK SP w Starej Hucie

Julia Stenka – SP w Szymbarku

Marta Żołnowska – SP Nr 1 w Kartuzach

 

 

 

W dniu 20 maja 2016 roku uczniowie klasy VI: Dominik Kwidziński i Sebastian Jankowski brali udział w I Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Kaszubach – „Kaszubski Wiec” w Szkole Podstawowej w Borkowie.

Nauczyciel przygotowujący: Danuta Kobiela

W dniu 30 maja 2016 roku wysłano prace plastyczne uczniów kl. II i IV na konkurs „Moje kolejowe marzenia” do Urzędu Miejskiego w Kartuzach.

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

Laureatami konkursu zostali uczniowie kl. II: Aleksandra Sikora, Sebastian Jankowski, Paweł Dampc.

W dniu 31 maja 2016 roku wysłano prace plastyczne uczniów kl. II  na konkurs „jak wygląda muzyka? – Po co ludziom dźwięki?” na adres : Fundacja Fabryka Sztuki, ul. Św. Marcin 80/82 lok.312 61 – 809 Poznań.

Nauczyciel  przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

 

 

W dniu 31 maja 2016 roku uczniowie kl. VI: Klaudia Płotka, Monika Szreder, Dawid Szwaba, Sebastian Jankowski, Dominik Kwidzinski, Błażej Miotk brali udział w „Międzyszkolnym Turnieju Unihokeja Drużyn Mieszanych” w Zespole Szkół w Staniszewie.

Nauczyciel  przygotowujący: Joanna Tusk

W dniu 03 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Koloni odbył się XI Gminny Turniej Matematyczny dla klas III.  Uczestniczyły w nim następujące szkoły: SP w Mirachowie, Zespół Szkół w Staniszewie, SP w Koloni, SP w Grzybnie, SP w Łapalicach,       SP  w Pomieczyńskiej Hucie, SP w Prokowie

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce - Wiktoria Kostuch –SP w Koloni

II miejsce - Antoni Wejer – Zespół Szkół w Staniszewie

III miejsce - Fabian Marszałkowski – SP w Mirachowie

Wyróżnienia otrzymali: Artur Voigt – SP w Koloni, Zuzanna Szotrowska, Anna Łajewska

Nauczyciele  przygotowujący: Małgorzata Szadkowska, Danuta Kobiela, Bożena Potrykus

 

 

W dniu 04 czerwca 2016 roku uczniowie  brali udział w Uczniowskich Zawodach Pływackich Okręgu Kartuz pod patronatem Burmistrza Kartuz.

Nauczyciel  przygotowujący: Joanna Tusk

 

W dniu 09 czerwca 2016 roku wysłano prace plastyczne uczniów: kl. II – Dominika Szreder, kl.III – Martyna Dejk, Martyna Langa, kl. IV : Marzena Szreder, Maciej Mejer, Martyna Szwaba  na Powiatowy Konkurs „Bezpieczne dziecko w ruchu drogowym” na adres: Szkoła Podstawowa w Mirachowie, ul Szkolna 2, 83-329 Mirachowo

Nauczyciel  przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

Laureatami konkursu zostali: Maciej Mejer – II miejsce, Martyna Deyk – III miejsce

 

Konkursy i sukcesy uczniów w roku szkolnym 2013/2014

ROK  SZKOLNY  2013/2014

W dniu 05 września 2013 roku wysłano prace plastyczne uczniów klasy III  na konkurs plastyczny pt. „Świat z okien  pociągu” na adres: Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A., ul. Żaglowa 11, 80 -560 Gdańsk

Nauczyciele przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

Uczennica Zofia Okroj zdobyła wyróżnienie i wzięła udział w ceremonii wręczenia nagród w dniu 27.09.2013 r. w budynku AMBER  EXPO, ul. Żaglowa 11 w Gdańsku.

 

 

W dniu 17 września 2013 roku uczniowie kl. VI: Belgrau Remigiusz, Cirocki Filip, Szreder Aleksander, Belgrau Daria, Klebba Krzysztof, Sikora Artur, kl.V: Mazur Mateusz, kl.IV: Cirocki Radosław, Kitowski Dawid brali udział w IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

Nauczyciele przygotowujący: Eugeniusz Sikora, Piotr Pawłowski

 

Uczniowie zdobyli IV miejsce

W dniu 25 września 2013 roku wysłano plakat uczniów klasy III: Klaudia Potrykus, Zuzanna Okrój, Oliwia Stenka, Paulina Czaja, Marta Miotk, Klaudia Kwidzinska, Edyta Miotk, Paulina Byczkowska, Kinga Cierocka, Zofia Okrój na konkurs „Ślady historii najnowszej                w mojej miejscowości” i wiersz uczennicy klasy VI: Oliwii Klebba na konkurs „Ślady historii najnowszej w mojej miejscowości” na adres: Oddziałowe Biuro Edukacji  Publicznej IPN,                      ul. Słoneczna 59 A, 81 – 605 Gdynia.

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska, Justyna Miotk

 

Uczniowie klasy III zdobyli nagrodę główną, a uczennica klasy VI zdobyła wyróżnienie.

Finał konkursu - 09 grudnia 2013 roku w sali BHP w Gdańsku Głównym.

 

W dniu  27 września 2013 roku wysłano prace plastyczne uczniów klas II – IV  na                                                              IX Konkurs „Kaszubskie Madonny” do Ośrodka Edukacji Kaszubskiej Szkoła Podstawowa                                w Starej Hucie.

Nauczyciel przygotowujący: Danuta Kobiela, Małgorzata Szadkowska.

 

Uroczystość finałowa konkursu odbyła się w dniu 30 października 2013 r.

Laureatami konkursu zostali uczniowie klasy IV:  Piotr Pionk,  Karolina Szodrowska.

W dniu 25 października 2013 roku na adres mejlowy:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wysłano wierszyki na giętkie języki uczniów klasy III.

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

Uczniowie otrzymali wyróżnienie.

 

 

W dniu 28 października 2013 roku wysłano prace plastyczne uczniów kl. II, III, IV, VI na    XVIII Pomorski Konkurs Plastyczny „Jesień na Kaszubach” na adres: Centrum Kultury                            i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach ul. Dworcowa 18, 89-632 Brusy.

Nauczyciel przygotowujący: Danuta Kobiela, Małgorzata Szadkowska

W dniu 06 listopada 2013 roku zgłoszono naszą szkołę do konkursu  „LAPTOP  DLA  SZKOŁY” – akcja „Szkoło Pomóż i Ty 2013/2014 na adres: Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych POMÓŻ  I  TY, 81- 535 Gdynia, ul. Płocka 5 A.

Nauczyciel – Małgorzata Szadkowska

 

W dniu 18 listopada 2013 roku wysłano prace plastyczne uczniów klasy III na konkurs „Świąteczna kartka pocztowa” na adres: Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A., ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk.

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

 

W dniu 18 listopada 2013 roku wysłano prace plastyczne uczniów klasy 0, II, III, IV, VI                    na konkurs plastyczny „Moje Kaszuby”; kl.0 – „Żagle na kaszubskich jeziorach”,                          kl. I-III –„W szuwarach kaszubskich jezior”, kl. IV-VI – „Flora i fauna kaszubskiej kniei” na adres: Kartuskie Centrum Kultury w Kartuzach, ul. Klasztorna 1, 83-300 Kartuzy.

Nauczyciele przygotowujący: Małgorzata Szadkowska i Hanna Szostak.

 

Uczennice:  Klaudia Potrykus zdobyła II miejsce w kategorii klas I-III,

Oliwia Klebba zdobyła I miejsce w kategorii klas IV – VI.

 

W dniu 26 listopada 2013 roku wysłano prace plastyczne uczniów klasy VI: Dominika Arendt, Daria Belgrau, Oliwia Klebba na konkurs „Trzymaj formę dla zdrowia i urody” na adres: Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kartuzach, ul. Sambora 30a.

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

 

W dniu 28 listopada 2013 roku wysłano prace plastyczne uczniów kl. II – VI  na konkurs

„Zwyczaje adwentowe na Kaszubach” na adres: Publiczna Szkoła Podstawowa w Pomieczyńskiej Hucie, Pomieczyńska Huta 18, 83-300 Pomieczyno.

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

 

W dniu 11 grudnia 2013 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu.

Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie: Dominika Arendt – kl. VI, Mateusz Cierocki kl. IV, Kinga Cierocka – kl. III

 

 

W dniu 29 listopada 2013 roku wysłano prace plastyczne uczniów kl. II – VI na konkurs „Pocztówka z Kaszub” na adres: Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby, Wieżyca 1, 83-315 Szymbark.

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska, Hanna Szostak

W dniu 16 grudnia 2013 roku w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji                        w Chmielnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu.                     Laureatami konkursu zostali:                                                                                                     Szymon  Szwaba – klasa 0 - wyróżnienie w kategorii: uczniowie klas 0 - III,  Kinga Cierocka – klasa III,  Damian  Cierocki – klasa IV – II miejsce w kategorii: uczniowie klas IV-VI,  Dominika  Arendt – klasa VI – wyróżnienie w kategorii: uczniowie klas IV-VI

W dniu 14 grudnia 2013 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Kartuzach odbył się VII Festiwal Humoru Kaszubskiego „Szport muszi bec”, w którym brała udział uczennica klasy V – Natalia Lejk.

Natali Lejk zdobyła wyróżnienie w kategorii: solista – klasy IV – VI.

Nauczyciel przygotowujący: Danuta Kobiela

 

W dniu 19 lutego 2014 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach odbył się Międzyszkolny Konkurs Interdyscyplinarny „Copernicus 2014”, w którym wzięły udział uczennice klasy VI: Daria Belgrau i Oliwia Klebba.                                                                    Nauczyciel przygotowujący: Lucyna Wrzołek – Brunke

 

W dniu 28 lutego 2014 roku wysłano prace plastyczne dzieci z oddziału przedszkolnego                    i uczniów kl. III na konkurs „Maskotka Mini – Olimpiad Szybowcowych” na adres:  Przedszkole „Józefinka” ul. M.C. Skłodowskiej 12, 05-420 Józefów.                                           Nauczyciel przygotowujący: Hanna Szostak, Małgorzata Szadkowska

 

W dniu 09 marca 2014 roku w Gdańsku odbyły się XII Mistrzostwa Pływackie Chorągwi Gdańskiej ZHP, w których brali udział uczniowie klasy VI: Oliwia Klebba, Krzysztof Klebba.

Oliwia Klebba zajęła:  I miejsce w stylu grzbietowym, II miejsce w stylu dowolnym kobiet,  II miejsce w pionie harcerskim.

 

W dniu 11 marca 2014 roku w Sierakowicach odbył się XIV Piłkarski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku, w który wzięli udział następujący uczniowie: Kitowski Dawid – kl. III, Cierocki Radosław – kl. III, Miotk Błażej – kl. IV, Miotk Bartosz – kl. III, Kalkowski Dominik – kl. V, Mazur Mateusz – kl. 5, Mejer Łukasz – kl. V, Kot Bartosz – kl. V             Nauczyciel przygotowujący: Piotr Pawłowski

 

W dniu 14 marca 2014 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach odbył się V Gminny Konkurs Czytania „Czytam, więc jestem” dla uczniów klas II - III, w którym wzięli udział następujący uczniowie: Maciej Mejer – kl. II, Kinga Cierocka – kl. III.                          Nauczyciele przygotowujący: Danuta Kobiela i Małgorzata Szadkowska

Kinga Cierocka zdobyła IV miejsce.

W dniu 25 marca 2014 roku w naszej szkole odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI . W konkursie wzięli udział uczniowie następujących szkół:               SP w Prokowie: Weronika Miotk, Kinga Wydrowska. Weronika Bladowska,                                         SP w Łapalicach: Dariusz Winczewski, Wiktoria Marszałkowska, Gabriela Brzeska,              Zespołu Szkół w Staniszewie: Julia Formela, Rafał Kurowski, Artur Szymański,                                SP w Koloni: Monika Szreder, Łukasz Mejer, Dorota Kwidziński.

Komisja w składzie: Alina Konkol, Mariola Mackojć i Lucyna Breza wyłoniła:                                      I miejsce – Dariusz Winczewski – SP Łapalice,                                                                               II miejsce – Weronika Miotk – SP  Prokowo,                                                                                                   III miejsce – Julia Formela – Zespół Szkół w Staniszewie

W dniu 26 marca 2014 roku w Zespole Szkół w Staniszewie odbył  się VIII Kartuski Turniej Wiedzy o Języku Angielskim 2014, w którym brała udział uczennica klasy VI – Oliwia Klebba.                                                                                                                  Nauczyciel przygotowujący: Wacław Dawidowski

W dniu 26 marca 2014 roku wysłano prace plastyczne uczniów klasy III na                                       XV Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Wielkanoc na Pomorzu” na adres: Szkoła Podstawowa im. J.Kochanowskiego Kończewo ul. Szkolna 1 76-251 Kobylnica.                                           Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

W dniu 02 kwietnia 2014 roku w Katolickim  Gimnazjum w Kartuzach odbył się Powiatowy Konkurs z języka angielskiego, w którym brała udział uczennica klasy VI – Oliwia Klebba.                                                                                                                  Nauczyciel przygotowujący: Wacław Dawidowski

Uczniowie klasy III brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Planeta Energii” i zdobyli wyróżnienie.                                                                                                                   Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

W dniu 03 kwietnia 2014 roku w Centrum Kultury w Kartuzach odbyły się eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodno Mowa” 2014, w którym wzięły udział następujące uczennice: Natalia Lejk – kl. V i Daria Belgrau – kl. VI.                              Nauczyciel przygotowujący: Danuta Kobiela

Natalia Lejk zajęła II miejsce w kategorii klas IV – VI                                i zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych.

W dniu 04 kwietnia 2014 roku wysłano prace plastyczne uczniów: Marta Miotk – kl. III, Paweł Pionk – kl. IV na III Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Na rowerze bezpiecznie” na adres: Pałac Młodzieży, ul. Ogarna 56, 80 – 826 Gdańsk.                                                      Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska

W dniu 07 kwietnia 2014 roku wysłano prace plastyczne uczniów: Małgorzata Belgrau – kl. VI, Monika Szreder – kl. IV, Paulina Byczkowska – kl. III, Martyna Szwaba – kl. II, Błażej Kwidziński – kl.II na XIV Pomorski Konkurs Plastyczny pt.”Ziemia Kaszubska Słoneczna                       i Czysta” na adres: Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach, ul. Dworcowa 18, 89 – 632 Brusy.                                                                                                  Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Szadkowska